Chojniczanie w turnieju tenisa stołowego o Puchar Starosty Szczecineckiego
27 lipca w Szczecinku odbył się prestiżowy turniej tenisa stołowego o Puchar Starosty Szczecineckiego. W zawodach wzięło udział 50 zawodników z różnych miejscowości, a Chojnice reprezentowało pięciu pingpongistów. Starty zakończyły się dobrymi wynikami – chojniczanie meldowali się w czołówce swoich kategorii wiekowych.
W kategorii do 18 lat Szymon Rzechtalski zakończył rywalizację tuż za podium, zajmując 4. miejsce, natomiast Adam Kaczyński uplasował się na solidnej 5. pozycji.
W kategorii do 40 lat największy sukces odniósł Wojciech Glaner, który dotarł aż do finału i wywalczył 2. miejsce. Wysoko sklasyfikowany został także Julian Szulhan, który uplasował się na 5. pozycji, potwierdzając wysoką formę zawodników z Chojnic w tej kategorii wiekowej.
Największą radość przyniosły jednak zmagania w kategorii 40–60 lat. Michał Brieger okazał się bezkonkurencyjny i sięgnął po 1. miejsce, zdobywając Puchar Starosty Szczecineckiego.
Chojniccy tenisiści stołowi zaprezentowali się w Szczecinku z bardzo dobrej strony, zdobywając cenne doświadczenie oraz kolejne sukcesy. Łącznie aż czterech zawodników znalazło się w czołowej piątce swoich kategorii, co jest świetnym prognostykiem na przyszłość.
Turniej w Szczecinku był doskonałą okazją do sportowej rywalizacji i integracji środowiska tenisistów stołowych z różnych regionów. Reprezentanci Chojnic udowodnili, że należą do ścisłej czołówki i z pewnością jeszcze nieraz usłyszymy o ich sukcesach.
