Pingpongowe emocje w Ogorzelinach. Rozegrano Turniej o Puchar Wójta Gminy Chojnice
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Chojnice. Wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników tej dyscypliny, a rywalizacja od początku toczyła się w sportowej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play.
Zmagania rozpoczęli najmłodsi uczestnicy w kategoriach do 14 oraz do 18 lat. Młodzi zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, dostarczając kibicom wielu emocjonujących pojedynków i efektownych wymian. W kategorii do 14 lat triumfował Antoni Beling, natomiast wśród zawodników do 18 lat najlepszy okazał się Stanisław Świś.
Po zakończeniu rywalizacji młodzieży do stołów przystąpili dorośli uczestnicy turnieju. W kategorii „zrzeszeni” zwyciężył Michał Brieger, który przez całe zawody prezentował bardzo dobrą dyspozycję. Wśród „niezrzeszonych” bezkonkurencyjny okazał się Bogdan Januszewski.
Turniej był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również do integracji lokalnej społeczności i wspólnego spędzenia czasu. Organizatorami wydarzenia byli Sołectwo Ogorzeliny, Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach oraz Szkoła Podstawowa im. Polskich Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:
Kategoria do lat 14
1. Antoni Beling
2. Oskar Imianowski
3. Gracjan Kaczmarek
Kategoria do lat 18
1. Stanisław Świś
2. Szymon Rzechtalski
3. Paweł Glaner
Kategoria „Niezrzeszeni”
1. Bogdan Januszewski
2. Marek Kanikowski
3. Marek Drążkowski
Kategoria „Zrzeszeni”
1. Michał Brieger
2. Paweł Paga
3. Stanisław Świś