Pogoń Lębork zwycięska w meczu z rezerwami Chojniczanki
Rezerwy Chojniczanki przegrały na wyjeździe z Pogonią Lębork 1:2 w spotkaniu IV ligi. Mimo ambitnej postawy młodego zespołu prowadzonego przez trenera Tomasza Fojuta, trzy punkty pozostały w Lęborku.
Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie. Patryk Soboczyński przechwycił piłkę w środkowej strefie boiska, ruszył w kierunku bramki i mimo presji obrońców pewnym strzałem pokonał Marcela Tuszkowskiego. Chojniczanka odpowiedziała jeszcze przed przerwą. W 44. minucie do wyrównania doprowadził Tomasz Mikołajczak, dając swojej drużynie nadzieję na korzystny rezultat.
Po zmianie stron nieznaczną przewagę utrzymywali gospodarze, którzy skutecznie odbierali piłkę wysoko i konsekwentnie szukali zwycięskiego gola. W 68. minucie Błażej Siłkowski dograł do Soboczyńskiego, a ten znalazł sobie miejsce do oddania strzału i po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu na 2:1 dla Pogoni.
Dla chojniczan było to kolejne spotkanie, w którym szansę gry otrzymało wielu młodych zawodników Akademii Chojniczanki, zbierających pierwsze doświadczenia w seniorskiej piłce. Z perspektywy rozwoju młodych piłkarzy zdobywanie cennych minut na boiskach IV ligi pozostaje równie istotne, jak sam wynik sportowy.
Chojniczanka II: Marcel Tuszkowski – Morek (68. Kubicki), Baczyński, Alichniewicz (82. Kowal), Pławski, Mikołajczak (68. Motylewski), Pilichowski-Lemańczyk (68. Deba), Trojanowski, Lubiński, Marcal (76. Wegner), Detmer.