Przejdź do treści

MENU

Open menu

Wszystkie wpisy

Zobacz więcej Right Arrow

Trzy medale Boxing Team Chojnice na mistrzostwach Polski U-17

Clock 3 czerwca, 2026, 12:57 pm
Autor zdjęć: boxin team chojnice

Bardzo udany występ zanotowali pięściarze Boxing Team Chojnice podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju rangi mistrzostw Polski U-17 chojnicki klub wywalczył jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Najwyżej sklasyfikowana została Dominika Krauze, która w kategorii wagowej do 75 kg sięgnęła po srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. To największy sukces spośród reprezentantów Boxing Team Chojnice podczas tegorocznych mistrzostw.

Na podium stanęła również Olga Muchowska. Rywalizująca w kategorii do 80 kg zawodniczka wywalczyła brązowy medal, potwierdzając swoją przynależność do krajowej czołówki w swojej wadze.

Trzeci krążek dla chojnickiej ekipy zdobył Marcel Miszker. Startujący w kategorii do 70 kg pięściarz zakończył rywalizację z brązowym medalem mistrzostw Polski.

– Wracamy z trzema medalami mistrzostw Polski U-17. To efekt ciężkiej pracy zawodników i całego sztabu szkoleniowego. Jestem dumny z postawy naszych reprezentantów. Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie pomoc wielu ludzi – podsumował trener Boxing Team Chojnice Marcin Gruchała.